top of page

Коли абіссинські кошенята досягають віку активних пересувань по будинку, ми, батьки повинні подивитися на свій будинок очима кошеняти, щоб попередити небезпеку та її можливі наслідки. У випадку з твариною дуже складно вгадати, де вона знайде пригода на свою голову. Існує перелік найнебезпечніших місць і предметів які становлять загрозу в домі для кошенят.

Отже, праски, газові та електричні плити несуть найбільш потенційну небезпеку для кошеняти. Не страшно, якщо кошеня обпече об включену праску лапку, поболить і перестане. Кішки зазвичай не лапами проводять свої дослідження, а цікавим носом. Ніс практично будь-якої тварини є самим чутливим до болю органом, він буквально напханий всілякими рецепторами. Обпалений ніс у кошеняти (кішки) може гоїтися досить довго, приносячи тварині великі страждання. Включені газові плити найбільш небезпечні для котенят і кішок. Коти, на відміну від тигрів і левів, не відчувають інстинктивного страху перед вогнем. Відкритий вогонь може не тільки призвести до опіків носа і обпалення вібрис, але і до великих опіків поверхні тіла. Навіть короткошерстна кішка може миттєво перетворитися в смолоскип. Тварина в такій екстремальній ситуації буде бігати по будинку і може стати причиною справжньої пожежі.

Вся побутова хімія небезпечна для живого організму, коли вона має на нього безпосередній вплив. Слідкуйте, щоб всі тюбики з побутовою хімією були закриті. Якщо ви використовуєте будь який хімічний засіб, то завжди стежте чи не ходить поблизу цікаве абіссінське кошеня. Також не забувайте про інсектициди, які часто розсипані по будинку в цілях боротьби з комашками. Ці яди дуже часто попадаються кошенятам на зуб, і в легені. Такі отрути в більшості випадків призводять до летальних наслідків. На жаль кішки не можуть безпомилково визначити, чи отруйна та чи інша речовина. Звичайно, певні запахи їх відштовхують, але ж не всі запахи різкі і неприємні.

Абіссинські кошенята, як і діти, пробують всі предмети які зустрічаються на їхньому життєвому шляху на зубок. Вони часто гризуть електропроводку та інші дроти, що може мати досить явні негативні наслідки для їх здоров'я. Також вони легко ковтають дрібні предмети, такі як голки і гудзики, не кажучи про їх величезну любов до ниток та мотузок.

Раз на рік, дуже небезпечним предметом в будинку є новорічна ялинка. Вона сильно приваблює кошенят не тільки кулями та іграшками. Вони ковтають голки, мішуру і, найнебезпечніше, "дощик". Кошеня яке залишилось біля ялинки без нагляду   напевно спробує скуштувати "дощик" на смак, що в більшості випадків призводить до летального результату. Найкраще обійтися без "дощику", щоб спокійно відзначити новорічні свята.

Якщо ви живете не на першому поверсі, то завжди перевіряйте, чи закриті вікна. Кошеня моментально може з'явитися біля відкритого вікна і з різних причин впасти вниз. Дорослі кішки часто виживають після падіння з великих висот, а от кошеня, з його несформованим кістково-м'язовим апаратом, може загинути. Йдучи з будинку, НІКОЛИ не залишайте кошеня чи кішку наодинці з відкидними на провітрювання вікнами, тому що це ЗАВЖДИ призводить до летального результату! Також ми не рекомендуемо залішати кошеня наодинці біля відкритого вікна з сіткою. Зазвичай вони по ній активно лазять і рвуть сітку своїми кігтиками. Від дій вусатих скелелазів, кріплення сітки поступово слабшає, і кошеня може випасти. Коли ви пересуваєтеся по будинку, то завжди обережно відкривайте і закривайте двері, щоб не роздавити ними кошеня!!!

Окрему увагу хочеться приділити рослинам! Не забувайте про домашні рослини - більшість з них отруйні для кішок. Як стверджують ветеринари, лілії, які по весні часто з'являються в будинках як нагадування того, що зима залишилася позаду, можуть бути смертельно небезпечними для котів. Рослини роду genus Lilium виробляють хімікат який може викликати у кішки відмову нирок. Кішка може отримати смертельну дозу хімікату, просто вкусивши листок або пелюстку квітки, злизавши пилок з лап або навіть випивши води з вази, в якій знаходилася зрізана лілія. Дослідники вважають, що Пасхальна лілія (Easter Lily), Старгейзер (Stargazer) і Азіатські гібриди (asiatic) є найбільш небезпечними представниками одного з найкрасивіших рослин в природі. За словами Джулії Фішер (Julie Fischer) з Ветеринарного Медичного центру Сан-Дієго (UC Veterinary Medical Center-San Diego), деякі кішки більш сприйнятливі до токсичності лілії ніж інші, і серйозність ниркової відмови також змінюється від кішки до кішки. Деякі отруєні кішки одужують з мінімальною терапією, в той час як іншим потрібні тижні діалізу, для відновлення нирок. Фішер зазначила, що у багатьох кішок так і не відновлюється нормальне функціонування нирок, і вони помирають протягом декількох днів після отруєння. В особливо важких випадках власники кішок вдаються до евтаназії, щоб позбавити своїх улюбленців від мук. Основні ознаки отруєння лілією включають: втрату апетиту, блювоту і навіть летаргію. Якщо власники кішки підозрюють отруєння, вони повинні негайно зв'язатися зі своїм ветеринаром, тому що кішка, яка споживала токсин лілії, дуже ймовірно отримає відмову нирок протягом 36-72 годин, якщо не буде зроблено відповідне лікування. Ветеринари відзначають, що, в той час як всі рослини роду Lilium genus потрібно вважати надзвичайно небезпечними для котів, лілії calla і peace, які не належать до роду Lilium, для котів безпечні.

Практично всі перераховані небезпеки відносяться не тільки до кошенят, але і до дорослих котів та кішок.

Бажаємо щоб небезпека обходила Вас стороною!
З повагою, розплідник "ABYLOVE".​​

Безпека вашого кошеня

bottom of page