top of page

Cтандарт абіссинської породи

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА​

Загальне враження від ідеального Абіссинця - ошатний кіт середнього розміру з оригінальним забарвленням і королівською гідністю. Абіссинець гнучкий, міцний, мускулистий, енергійний і допитливий в будь-яких умовах. Це добре збалансований кіт як фізично, так і емоційно.

ГОЛОВА

Модифікований клин з округлими обрисами - всі​​ лінії і площини мають плавні переходи і контури. Перехід від чола до носа виражений, лоб наповнений, широкий між вухами і плавно переходить у шию.
 

МОРДОЧКА
Округла, без пінча. Підборіддя широке, не повинне бути скошеним або виступаючим. У дорослих котів щелепи більш розвинені.

ВУХА

Насторожені, великі, помірно широко спрямовані, широкі і чашовидні у основи, відкриті. Волосся на вухах коротке і тонке, з чітким контрастним тикінгом.

ОЧІ

Мигдалеподібної форми, великі, блискучі і виразні. Не округлі і не розкосі. Очі обведені темною лінією, оточеною світлим тоном.

ТІЛО

Середньої довжини, гнучке і витончене, мускулатура добре виражена, але не рельєфна або груба. Будова тіла - між компактним і подовженим. Пропорції і баланс більш важливі, ніж розмір.

НОГИ і ЛАПИ

Пропорційні, витончені, абіссинець як би стоїть на носочках. Лапки компактні, мають маленький розмір і овальну форму, Пальці: п'ять попереду і чотири ззаду.

ХВІСТ

Товстий в основі, поступово звужується до кінчика.

ВОВНА

М'яка, шовковиста, оригінальної текстури - щільна і пружна на дотик, блискуча. Середньої довжини, щільно прилягає до тіла. Волоски з зонарним забарвленням - два-три кольорових кільця чергуються з більш світлим тоном.

НЕДОЛІКИ
Подовжена або вузька голова. Кільця темного кольору на ногах, незамкнуті намиста на грудях і смуги на хвості. Холодні або сірі відтінки в забарвленні. Білий підшерсток в блакитному і фавн забарвленнях.

ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ

Білий медальйон, або білий в будь-якому місці крім підборіддя і обведень очей, дефекти хвоста, замкнуте намисто на грудях, сірий тон у основи волосся та по всьому тілу, будь-які чорні волоски на червоному забарвленні, неправильне кількість пальців. Невизнане забарвлення.АБІССИНСЬКІ ЗАБАРВЛЕННЯ

Забарвлення шерсті - тепле і яскраве. Оригінальне забарвлення сформованне волосками з контрастними смугами, яскравими навіть у основи волоска. Основний колір яскравий і чистий, бажано більш глибокий тон, більш темна смуга по хребту дозволена, якщо тільки вона не є дуже контрастною. Перевага віддається тваринам без малюнка на нижній частині корпусу, ногах і хвості. На морді темні лінії навколо очей і брів, на вилицях, штрихування і точки на підусниках. Очі обведені темною лінією, оточені світлими “окулярами”. Колір очей: золотий або зелений, вітається однотонність і глибина кольору.Шкала балів:

Голова (загальна кількість 25)
Мордочка ................ 6
Голова .................... 6
Вуха ........................ 7
Форма очей ............. 6Тіло (загальна кількість 30)
Корпус ................... 15
Ноги і лапи ............ 10
Хвіст ...................... 5Шерсть (загальна кількість 10)
Текстура ................. 10Забарвлення (загальна кількість 35)
Забарвлення ........... 15
Тикінг ..................... 15
Колір очей ............... 5

bottom of page